Tävlingsprogram sommaren 2011 (ändrat program)
0250-40603 Program sommaren 2011 0250-40603 |
|||
Maj |
|
|
|
Fredag 13 |
Kula |
Önakanalen |
OSFK |
Torsdag 19 |
Kula |
|
OSFK |
Torsdag 26 |
Kula |
|
OSFK |
Tisdag 31 |
Porfyrcupen 1 |
Porfyrdammen |
ÄSFK |
Juni |
|
|
|
Torsdag 2 |
Minitrolling |
Tel.svar. |
OSFK |
Måndag 6 |
KM 1 14-18 |
Lindsjöarna |
OSFK |
Tisdag 7 |
Porfyrcupen 2 |
|
ÄSFK |
Tisdag 14 |
Porfyrcupen 3 |
|
ÄSFK |
Tisdag 21 |
Porfyrcupen 4 |
|
ÄSFK |
Tisdag 28 |
Porfyrcupen 5 |
Porfyrdammen |
ÄSFK |
Torsdag 30 |
Kvällstävling 18.30 |
Bornåsjön |
Särnaharren |
Juli |
|
|
|
Lördag 2 |
SM |
|
Norsjö |
Söndag 3 |
SM |
|
Norsjö |
Tisdag 5 |
Kvällstävling 18.30 |
Vålhån |
Särnaharren |
Lördag 9 |
Hjärpesbo |
|
|
Söndag 10 |
KM 2 |
|
OSFK |
Tisdag 12 |
Kvällstävling 18.30 |
Öjsjön |
Särnaharren |
Lördag 16 |
Ryssamästerskapet |
|
Ryssa FK |
Tisdag 19 |
Festvecka 18-21 |
Särnasjön |
Särnaharren |
Tisdag 26 |
Kvällstävling 18.30 |
Hälltjärn |
Särnaharren |
Fredag 29 |
Särnacupen 1 18-21 |
Storgeten |
Särnaharren |
Lördag 30 |
Särnacupen 2 10-13 |
Bornåsjön |
Särnaharen |
Lördag 30 |
Särnacupen 3 17-20 |
Hönselhån |
Särnaharren |
Söndag 31 |
Särnacupen 4 10-14 |
|
Särnaharren |
Augusti |
|
|
|
Torsdag 4 |
Kula |
|
OSFK |
Söndag 7 |
KM 3 |
|
OSFK |
Tisdag 9 |
Kvällstävling 18.30 |
Hönselhån |
Särnaharren |
Torsdag 11 |
Kula |
|
OSFK |
Tisdag 16 |
Kvällstävling 18.30 |
Storgeten |
Särnaharren |
Torsdag 18 |
Kula |
|
OSFK |
Tisdag 23 |
Kvällstävling 18.30 |
Björnsjön |
Särnaharren |
Torsdag 25 |
Kula |
|
OSFK |
Lördag 27 |
DM |
|
Borlänge SFK |
Tävlingsprogram 2010-2011
Tel.svar. 0250-40603 Tävlingskalender 2010-2011 Tel.svar. 0250-40603 |
|||
November |
|
|
|
Lör 20 |
Svegs SFK |
Stortandsjön |
Härje-Dalacup 1 |
December |
|
|
|
Lör 4 |
Ovansiljan |
Tallsjön ? |
KM1, Härje-Dalacup 2 |
Sön 5 |
|
|
|
Lör 11 |
|
|
|
Sön 12 |
Älvdalens SFK |
Gryveldammen |
KM 1 Öppet |
Lör 18 |
Ovansiljan |
Saxviken ? |
KM2, Härje-Dalacup 3 |
Sön 19 |
|
|
|
Januari |
|
|
|
Lör 1 |
Borlänge SFK |
Ösjön |
Nyårsnappet |
Sön 2 |
|
|
|
Lör 8 |
Svegs SFK |
Acksjön ? |
Härje-Dalacup 4 |
Sön 9 |
Älvdalens SFK |
|
KM 2 Öppet |
Lör 15 |
|
|
|
Sön 16 |
|
|
|
Lör 22 |
|
|
|
Sön 23 |
|
|
|
Lör 29 |
|
|
|
Sön 30 |
|
|
|
Februari |
|
|
|
Lör 5 |
Leksandsfirren |
Insjön |
Insjönappet |
Sön 6 |
Älvdalens SFK |
Nässjön |
KM 3 Öppet |
Lör 12 |
Ovansiljan |
Kättbosjön |
KM3, NDM |
Sön 13 |
|
|
|
Lör 19 |
Stockholm |
Mälaren |
SM-pimpel |
Sön 20 |
Stockholm |
Mälaren |
SM-pimpel |
Lör 26 |
Jämtcupen |
|
|
Sön 27 |
Jämtcupen |
|
|
Mars |
|
|
|
Lör 12 |
Borlänge SFK |
|
Borlängemästerskapet |
Sön 13 |
Falubygdens SFK |
|
Falumästerskapet |
Lör 19 |
Leksandsfirren |
Byrviken |
|
Sön 20 |
Älvdalens SFK |
Gryveldammen |
KM 4 Öppet |
Lör 26 |
Älvdalens SFK |
Nässjön |
Älvdalsnappet |
Lör 26 |
Raufjöringen |
Naera nord |
|
Sön 27 |
|
|
|
Tors 31 |
OSFK |
|
Kvällscup 1 |
April |
|
|
|
Lör 2 |
Venjansfirren/OSFK |
Venjanssjön |
Venjanspirket/km4 OSFK |
Sön 3 |
Skinnkroken |
|
30:e Skinnarnappet |
Tors 7 |
OSFK |
|
Kvällscup 2 |
Lör 9 |
Skinnkroken |
|
DM pimpel |
Sön 10 |
|
|
|
Tors 14 |
OSFK |
|
Kvällscup 3 |
Fre 15 |
Svegs SFK |
Siksjön |
Siksjöpimpeln 15.00-19.00 |
Lör 16 |
OSFK |
Hamrasjön |
Öppna OS 10.00-15.00 |
Sön 17 |
|
Lossjön |
Sista Rycket3 10.00-14.00 |
Fre 22 |
Idreöringen |
Idresjön |
Idrerycket |
Lör 23 |
Trysil |
Rysjöen |
Trysilcup |
Sön 24 |
Trysil |
Eltsjöen |
Trysilcup |
Sön 24 |
Venjansfirren |
Venjanssjön |
Venjanspirket |