HDC efter tre tävlingar

Härje-Dalacup 2011

Herrsenior

Namn

Deltävling 1

Deltävling 2

Deltävling 3

Deltävling 4

Tre B.

Plac.

Per Nilsson                   Falubygden

11665

5

2411

11

 

 

 

 

 

 

Niklas Stengelsrud       Raufjöringen

11195

6

2282

14

 

 

 

 

 

 

T R Fjellberg                       ”

10161

7

3492

6

 

 

 

 

 

 

Jörgen Storm                OSFK

9628

8

 

 

1030

3

 

 

 

 

Finn Erik Lerdalen      Raufjöringen

9240

9

4412

4

 

 

 

 

 

 

Claes Mattsson             OSFK

7401

14

2252

15

616

5

 

 

 

 

Björn Kajs                    OSFK

6791

18

2231

16

 

 

 

 

 

 

Anders Nilsson           Falubygden

6987

21

2372

12

 

 

 

 

 

 

Lars Jansson                      ”

5715

23

2785

8

 

 

 

 

 

 

Lars Westlund               Svegs SFK

5632

24

5370

1

1241

2

 

 

 

 

Stefan Spännar              OSFK

4665

28

 

 

231

6

 

 

 

 

Bo Olsson                     Särnaharren

4119

32

2157

18

848

4

 

 

 

 

M-A Axelsson              Svegs SFK

3225

34

5271

2

 

 

 

 

 

 

Herrveteran

Namn

Deltävling 1

Deltävling 2

Deltävling 3

Deltävling 4

Tre B.

Plac.

Kurt Wohlander            Älvdalens SFK

8986

3

1598

6

133

5

 

 

 

 

Morgan Nilsson            Falubygden

8849

4

2456

4

210

4

 

 

 

 

Weine Pettersson          OSFK

8619

5

2811

2

517

3

 

 

 

 

Tommy Andersson           ”

8094

6

2718

3

1124

1

 

 

 

 

Finn Gentcherenko       Falun

6225

9

1296

8

 

 

 

 

 

 

Bertil Eriksson              OSFK

3437

14

 

 

728

3

 

 

 

 

Göte Gatehag               Falubygden

2814

18

902

9

 

 

 

 

 

 

 

Damsenior

Namn

Deltävling 1

Deltävling 2

Deltävling 3

Deltävling 4

Tre B.

Plac.

Ann-Marie Kjellberg   Älvdalens SFK

4635

2

1966

2

642

1

 

 

 

 

Kristina Asp                 Falubygden

2470

5

 

 

568

2

 

 

 

 

Junior

Namn

Deltävling 1

Deltävling 2

Deltävling 3

Deltävling 4

Tre B.

Plac.

O Sundberg-Storm            Ovansiljan

1221

1

 

 

302

2

 

 

 

 

Linus Axelsson                        ”

 

 

1768

2

229

3

 

 

 

 

Emil Lundin                      Svegs SFK

 

 

 

 

449

1

 

 

 

 

 


Resultat HDC 3 KM 2 På SAXVIKEN

Resultat HDC 3 och KM 2 SAXVIKEN i Mora

Det kom 21 st till start, vädret var inte så dåligt lite snö i luften o ca -3 kallt. Fisket var det sämre med, jag tror att abborren har gått i ide och simmat långt ner i dyn eller kanske dom hade satt på sig solglasögon så dom inte såg pirkarna med lockande tre krokar i olika färgvarianter både kända o hemliga varianter!

Herrklass

1

Per Göransson

1444

OSFK

2

Lars Vestlund

1241

Sveg SFK

3

Jörgen Storm

1030

OSFK

4

Bo Olsson

848

Särnahedens SFK

5

Claes Matsson

516

OSFK

6

Stefan Spännar

231

OSFK

 

 Damer

1

Ann-Marie Kjellberg

642

Älvdalens SFK

2

Kristina Asp

568

Falubygden

3

Jane Larsen

54

Sveg SFK

 

Herrveteran

1

Tommy Andersson

1124

OSFK

2

Bertil Eriksson

728

OSFK

3

Weine Pettersson

517

OSFK

4

Morgan Nilsson

210

Falubygden

5

Kurt Wolander

133

Älvdalens SFK

 

Dam junior

1

Emma Lundin

403

Sveg SFK

2

Anna Matsson

286

OSFK

 

Herr junior

1

Emil Lundin

449

Sveg SFK

2

Oscar Sundberg Storm

302

OSFK

3

Linus Axelsson

229

OSFK


Resultat pimpelkula Vikaviken

Fisket blev inte vad man hade förväntat sig efter huggsexan tidigare i veckan. Det var vissa personer som gnetade ihop skapligt med fisk ändå tex Ann-Marie Kjellberg hade högsta vikt idag 4419 gr.

Herrar

1

Lars jansson

4040

 

2

Jörgen Storm

3595

Osfk

3

Göte Sjölin

3306

Osfk

4

Mago Göransson

3233

Osfk

5

Kurt Wolander

2319

Älvdalen

6

Göte Gatehag

2093

 

7

Bengt Sundberg

1948

Osfk

8

Bertil Eriksson

1731

Osfk

9

Micke Danielsson

1595

Osfk

10

Stefan Spännar

1584

Osfk

11

Claes Matsson

1379

Osfk

12

Morgan Nilsson

1315

Falubygden

13

Anders Homan

1069

 

14

Tommy Andersson

822

Osfk

 

Damer

1

Ann-Marie Kjellberg

4419

Älvdalen

14

Anna Matsson

681

Osfk


Resultaten från Tallsjön

HS

1

Lars Westlund

Svegs SFK

5370

2

M-A Axelsson

   ”

5271

3

Anders Axelsson

OSFK

5037

4

Finn E Lerdalen

Raufjöringen

4412

5

Bernt Forsblom

SFK Ljusnan

3741

6

Tom R Fjellberg

Raufjöringen

3492

7

F-W Eriksson

        ”

2896

8

Lars Jansson

Falubygden

2785

9

Stefan Spännar

OSFK

2535

10

Danne Eriksson

Woxnadalen

2424

11

Per nilsson

Falubygden

2411

12

Anders Nilsson

     ”

2372

13

Anders Ungman

 

2301

14

Niklas Strengelsrud

Raufjöringen

2282

15

Claes Mattsson

OSFK

2252

16

Björn Kajs

    ”

2231

17

Ove Jonsson

Woxnadalen

2207

18

Bo Olsson

Särnaharren

2157

19

Jocke Lennartsson

Woxnadalen

1990

 

HV

1

Leif Hagström

 

3355

2

Weine Pettersson

OSFK

2811

3

Tommy  Andersson

    ”

2718

4

Morgan Nilsson

Falubygden

2456

5

Göte Sjölin

OSFK

1697

6

Kurt Wohlander

Älvdalens SFK

1598

7

Tord Hedberg

OSFK

1401

8

Finn Gentcherenko

Falun

1296

9

Göte Gatehag

Falubygden

  902

 

DS

1

Kirsti Eriksson

Raufjöringen

3081

2

A-M Kjellberg

Älvdalens SFK

1966

 

Herrjunior

1

Linus Axelsson

OSFK

1768

 


Medlemmar i OSFK

Kan ni medlemmar skicka uppgifter som Namn, telenr, Adress, och E mail till Thord Hedberg. Vi behöver uppdatera medlemsregistret.
hedtor@telia.com


RSS 2.0